Obrázek k článku: Charitativní unplugged koncert Evropa 2 srdcem oslovil online i naživo několik set tisíc lidí

Evropa 2, nejposlouchanější rádio pro mladé, podpořilo v prosinci obecně prospěšnou společnost Život dětem, která se zaměřuje na pomoc nemocným a handicapovaným dětem. Na Náměstí Václava Havla se uskutečnil v pondělí 12. prosince dvouhodinový improvizovaný koncert s názvem Evropa 2 srdcem, na kterém vystoupili například Tomáš Klus, kapela Kryštof, Ben Cristovao, Sebastian, Lenny a další umělci. Poprvé zde také zazněla naživo letošní vánoční hymna Evropy 2 v podání všech moderátorů rádia, včetně Leoše Mareše a Patrika Hezuckého. Ačkoliv na koncert dorazilo i přes nepřízeň počasí několik desítek fanoušků, tak online si na Facebooku, Youtube a webu rádia přímý přenos pustilo více než 800 tisíc lidí.

Charitativní koncert s názvem Evropa 2 srdcem se uskutečnil v pondělí 12. prosince na Piazzetě Národního divadla. Na koncertě se představili kapela Kryštof, Tomáš Klus, Ben Cristovao, Sebastian, Lenny, Atmo Music, Paulie Garand, Mikolas Josef, Skyline, Holden, The Glowsticks. Všichni umělci a moderátoři navíc vystupovali bez nároku na honorář.

„Věděl jsem, že projekt Evropa 2 srdcem, který jsme realizovali s obecně prospěšnou společností Život dětem, bude mít velký význam. Pak jsem ale vstoupil na Piazzetě Národního divadla na improvizované podium a viděl ty rozzářené oči dětí, jež na koncert dorazily třeba i na vozíku. V tu chvíli jsem si říkal, že i kdybychom s Lagardere Active ČR a Evropou 2 pomohli jen těmto dětským bojovníkům, tak ten projekt má obrovský smysl,“ říká Michel Fleischmann, prezident multimediální společnosti Lagardere Active ČR, do které spadá i Evropa 2. „Věřím, že jsme pomocí kampaně otevřeli oči i posluchačům a fanouškům Evropy 2 a že i oni se do projektu zapojili nebo zapojí aktivně, nejen sledováním video přenosu koncertu,“ dodává Fleischmann a naráží na obrovský úspěch online přenosu na Facebooku, Youtube a webu rádia. Ten si pustilo více než 800 tisíc lidí.

Během koncertu lidé měli možnost zakoupit na místě samolepky a odznaky Život dětem a zapojit se tak do celonárodní sbírky. Po dobu kampaně bylo také zveřejněno sbírkové konto (83297339/0800; variabilní symbol 2), kde mohli lidé přispívat již od začátku prosince. Finanční prostředky stále ještě na sbírkové konto chodí, což je dáno charakterem akce i celé kampaně. Z tohoto důvodu není možné říci k dnešnímu dni finální částku, která se nakonec na pomoc handicapovaným dětem vybere.

„Máme skutečně velkou radost, že si Evropa 2 vybrala pro svůj úžasný charitativní projekt právě naši organizaci, která již 17 let pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi a lidé nás znají především z veřejné sbírky Srdíčkové dny. Celý kolektiv Evropy 2 připravoval projekt s velkou láskou a pochopením pro nemocné děti. Pevně věříme, že i pro ně byly návštěvy rodin přínosné, protože v praxi viděli nejen, jak jsou tyto rodiny statečné a přes svůj těžký úděl plné radosti a lásky, ale také, že pomoc nás ostatních nutně potřebují. Opravdu velký dík Evropě 2 a všem jejím laskavým posluchačům. Budeme moc rádi, když se všichni z vysílání dozvědí, jak jsme za darované peníze nemocným dětem pomohli,“ říká ředitelka společnosti Život dětem Maria Křepelková.

Další články