Obrázek k článku: Pigy z multimediálního domu Lagardere Active ČR má novou verzi aplikace. Do dnešního dne si ji stáhlo více než 30 tisíc uživatelů.

Multimediální značka Pigy, pod kterou spadají webová rádia, eventové a vydavatelské aktivity, školky a řada dalších projektů, přichází s vylepšenou aplikací. Aplikace nabídne 4 rádia, která budou pro děti hrát 24 hodin denně, umožní časové nastavení přehrávání i sledování novinek z webu. Aplikace je dostupná pro zařízení s operačním programem Android i iOS. Pigy má aktuálně na svém kontě tak již 5 aplikací.

Multimediální postavička Pigy, která přináší spoustu zajímavého obsahu pro děti, vylepšila svou hlavní aplikaci. Aplikace nabízí 4 rádia, která hrají nepřetržitě 24 hodin denně: Rádio Pohádka vypráví dětem klasické i nové pohádky, příběhy prasátka Pigy a jeho kamarádů, rádio Disko Trysko nabízí taneční písničky v úpravě pro děti, rádio Písnička hraje nejhezčí pohádkové a písničky a melodie a poslední rádio Teen je určeno spíše starším dětem.

„Aplikace také nabízí možnost nastavit si vypnutí streamu ve zvoleném čase. To je skvělá věc zejména pro rodiče, protože mohou nastavit čas vypnutí, pokud jim třeba děti u rádia a pohádek usínají,“ vysvětluje Zdenka Chocholoušová, manažerka dětských produktů Lagardere Active ČR.

Aplikace dále umožňuje sledovat novinky na webu pigy.cz, kde děti najdou pozvánky na akce s prasátkem Pigy, soutěže o zajímavé ceny, recepty, omalovánky, hry a řadu dalších zajímavostí.

„Aplikace byla od základu přepracována, má i nový design a nové logo. Dalším cílem bylo aplikaci připravit pro nové verze platforem iOS a Android. Věříme proto, že počet našich uživatelů se ještě rozroste, do dnešního dne evidujeme více než 30 tisíc stažení,“ dodává Chocholoušová.

Lagardere Active ČR kromě této hlavní aplikace Pigy rádio, vyvinul i řadu dalších. Například jednoduchou hru Pigy na lyžích, kde mají děti za úkol zabránit tomu, aby prasátko Pigy při lyžování narazilo do stromu nebo se srazilo se svými kamarády. Další aplikací, která má několik stovek instalací, je aplikace s názvem Chrochtátko. „Jedná se o jednoduchou aplikaci, při které Pigy reaguje povídáním nebo chrochtáním na doteky prstů. Navíc umí i opakovat slova, díky čemuž si děti procvičují paměť a trénují správnou výslovnost hlásek,“ říká Chocholoušová. Pigy dále nabízí aplikaci Pigy rapuje, řadu nejrůznějších her jako jsou pexesa, puzzle, kvízy apod.

Více informací o nové aplikaci naleznete na www.pigy.cz<http://www.pigy.cz/>

Další články